Suna Pekuysal
Belkıs Dilligil Onur Ödülü'ne layık görülen Suna Pekuysal, ödülünü Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Rahmi Dilligil'den aldı
 
Avni Dilligil Tiyatro Ödülleri sahiplerini buldu
 
Ali Poyrazoğlu’nun “Kobay” adlı oyunu, en iyi erkek oyuncu, en başarılı dekor ve ışık tasarımı dallarında ödüle layık görüldü
   23. Avni Dilligil Tiyatro Ödülleri, sahiplerini buldu. Bu yıl Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nun sahnelediği “Kobay”, en çok dalda ödül alan oyun oldu. En başarılı kadın oyuncu, oyun atölyesinin “Dolu Düşün Boş Konuş” oyunundaki rolüyle Zuhal Olcay seçilirken, En İyi Yönetmen Ödülü aynı oyunla Ferhan Şensoy’a verildi.
 
  Genco Erkal, Yaşamboyu Başarı Ödülü’ne layık görüldü

         Avni Dilligil anısına düzenlenen gecede En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü, “Aşk-ı Memnu” oyunundaki rolüyle Betül Arım’a, En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü “Romeo ve Juliet”deki rolüyle Burak Davutoğlu’na verildi. Yılın en başarılı prodüksiyonu Dostlar Tiyatrosunun “Can” adlı oyunu seçilirken, Genco Erkal da Yaşamboyu Onur Ödülü’ne layık görüldü.
       Yılın En Başarılı Yönetmen Ödülü’nü oyun atölyesinin “Dolu Düşün Boş Konuş” adlı oyunuyla Ferhan Şensoy aldı. Jüri Özendirme Ödülü Tiyatro İstanbul’un “Sylvia” oyunundaki rolüyle İnci Türkay’a ve “Altın Göl” oyunundaki rolüyle Burak Davutoğlu’na verildi. Belkıs Dilligil Onur Ödülüne Suna Pekuysal layık görüldü. Pekuysal’a ödülünü Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Rahmi Dilligil verdi. 23. Avni Dilligil Tiyatro Ödülleri’nde Semih Sergen ve grubu “Mevlana” adlı eseri sahnelerken, Ali Poyrazoğlu sahnede yaptığı stand up gösterisiyle izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı.