.......... Tiyatro biletlerine zam geldi
 
..................... Şehir Tiyatroları’nın, Ocak 2001’den itibaren sahneleyeceği oyunların bilet fiyatları 500 bin ile 1,5 milyon lira arasında değişiyor
   
.............. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Ocak 2001’den itibaren sezon sonuna kadar sahneleyeceği oyunların bilet fiyatlarına zam yaptı. Şehir Tiyatroları Müdürü Abdullah Kaplan, Şehir Tiyatroları’nın “çok ucuz olmasından dolayı herkese ulaşabilen bir imajı” olduğunu hatırlatarak, yeni zamlarla birlikte bunu devam ettirmeye çalıştıklarını söyledi.

..........................

.............................Ucuz fiyatlardan dolayı insanların oyunlara bakış açısının farklı olduğunu vurgulayan Kaplan, “Son 1 yıldır bilet aldığı halde, oyunu izlemeye gelmeyen, önemsemeyen izleyiciler var. İnsanlar biletleri ucuza aldıkları için gelmiyorlar. Bu da oyunların dikkate alınmadığı havasını yaratıyor. Bunlar zam yapmak için bahane değil ama izleyicilerin bir boşvermişlik duygusuna kapılmalarını istemiyoruz” dedi.
     

............................ Abdullah Kaplan, her yıl Ocak ayında fiyatlara zam yaptıklarını, sezon ortası olduğu için de tiyatroseverlerin bunu biraz tuhaf karşıladığını dile getirdi. “Önümüzdeki yıldan itibaren bilet fiyatlarına, senede bir defa olmak üzere, sezonun açıldığı ekim ayında zam yapacağız” diyen Kaplan, yeni bilet fiyatlarının biraz fazla görünmesine rağmen, indirimli biletlerin bir tiyatro oyunu için oldukça ucuz olduğunu kaydetti. Kaplan, özel tiyatrolara göre bir fiyat politikası belirlemediklerini de vurgulayarak, Devlet Tiyatroları’nın bilet fiyatları ile kendi bilet fiyatlarının birbirine çok yakın olduğunu sözlerine ekledi. ,
       
..................................................................YENİ BİLET FİYATLARI
       
       ......................
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın, 2001 Ocak ayından itibaren sahneleyeceği müzikli oyunların tam bilet fiyatı 1,5 milyon liradan 4 milyon liraya, indirimli 1 milyon liradan 3 milyon liraya yükselirken, normal oyunların tam bilet fiyatı 1 milyon liradan 3 milyon liraya, indirimli de 500 bin liradan 2 milyon liraya çıktı. Çocuk oyunları bilet fiyatları ise 500 bin liradan 1 milyon liraya yükseldi. Yeni zamlarla birlikte, her perşembe yapılan halk günlerinin biletleri müzikal oyunlarda 3 milyon, normal oyunlarda da 2 milyon liraya satılacak.