Bir Kış Öyküsü
Yayla Sanat Merkezi’nde sahnelenen oyunda Selçuk Yöntem, Perihan Savaş, Bülent Kayabaş, Nilgün Belgün, Emre Altuğ gibi oyuncular yer alıyor.  

Haldun Dormen ve Kemal Uzun tarafından müzikale uyarlanan Cevat Fehmi Başkut’un “Buzlar Çözülmeden” adlı ünlü oyunu yeni haliyle, Kemal Sunal’ın anısına ithafen izleyici karşısında.

  Ünlü Popçu Emre Altuğ’u ve yıllar sonra tiyatroya dönen Perihan Savaş’ı da kadrosunda bulunduran “Bir Kış Öyküsü” Kemal Sunal’ın anısına ithafen izleyici karşısında.
       Cevat Fehmi Başkut’un “Buzlar Çözülmeden” adlı oyununun Haldun Dormen ve Kemal Uzun tarafından müzikale uyarlanmış bu yeni hali, geçtiğimiz kasım ayından itibaren perdelerini Yayla Sanat Merkezinde izleyiciye açıyor.
        Yönetmenliğini Haldun Dormen’in üstlendiği müzikal; ihtilal yıllarındaki bir Anadolu kasabasında geçiyor. İki tımarhane kaçkını, atanan yeni kaymakamın kar yolları kapattığı için kasabaya gelememesini fırsat bilip, halktan yana pek çok reformu bir bir uygulamaya koyar, ta ki buzlar çözülene dek...
       Dormen’in favorisi fars üslubundaki müzikalde Selçuk Yöntem, Perihan Savaş, Bülent Kayabaş, Nilgün Belgün, Emre Altuğ, Ümit Yesin, Settar Tanrıöğen, Yaman Tüzcet ve Osman Gidişoğlu gibi tanınmış oyuncular rol alıyor.