İngiliz Peepolykus Tiyatrosu geldi
 
Ünlü topluluk Türkiye’deki tiyatro turnesinde “Eşeği Sal Çayıra” adlı oyunu sergileyecek.
   
— “People-Like-Us” şeklinde okunan ve “Bizim gibi insanlar” anlamına gelen tiyatro topluluğu oyununu 30 Kasım’da İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi’nde, 2 Aralık’ta İstanbul Devlet Tiyatrosu Taksim Sahnesi’nde, 4 Aralık’ta Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde, 5 Aralık’ta Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde, 7-8 Aralık’ta Ankara ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde tiyatroseverlerin beğenisine sunacak.
  The British Conucil’ın davet ettiği “Peepolykus” tiyatro topluluğu, “Eşeği Sal Gitsin” adlı oyununu Türkiye genelinde düzenlenecek bir turneyle sergileyecek.
       Bim Mason tarafından 1933’te kurulan Peepolykus tiyatro topluluğu, 1996 yılından bu yana John Nicholson, David Sant ve Javier Marzan’ın sanat yönetmenliğinde İngiltere ve dünyada gösterilerini sürdürüyor. “People-Like-Us” şeklinde okunan ve “Bizim gibi insanlar” anlamına gelen tiyatro topluluğu, sözlü komedi, güldürü ve hokkabazlık tarzlarında oyunlar sergiliyor.
       Topluluk, “Eşeği Sal Gitsin” adlı oyununu 30 Kasım’da İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi’nde, 2 Aralık’ta İstanbul Devlet Tiyatrosu Taksim Sahnesi’nde, 4 Aralık’ta Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde, 5 Aralık’ta Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde, 7-8 Aralık’ta Ankara ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde tiyatroseverlerin beğenisine sunacak.