...................................................... Altı Sahnede 28 Oyunla Perde


................................. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları yeni yılda altı sahnesinde toplam 28 oyun sahneleyecek

Bayram ve yılbaşı nedeniyle izleyicisinden birkaç gün ayrı kalan Şehir Tiyatroları, yeni yılla birlikte yola kaldığı yerden devam ediyor. Şehir Tiyatroları, ocak ayında, altı salonda, 28 oyunu izleyiciyle buluşturacak. Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde Yücel Erten'in yönettiği Kafkas Tebeşir Dairesi, Neş'e Erçetin Atakan'ın rejisiyle Sabaha Az Kala, Başar Sabuncu'nun sahneye koyduğu Romeo ile Juliet, Kenan Işık'ın yönettiği Aşk Hastası ve Haldun Dormen'in yönettiği Lüküs Hayat; Fatih Reşat Nuri Sahnesi'nde Paul Plamper'in sahneye koyduğu Misyon: Bir Devrimi Anmak, Mazlum Kiper'in sahneye koyduğu Çin Sabahta, Hakan Altıner'in yönettiği Aşk-ı Memnu, Burçin Oraloğlu'nun yönettiği Hepsi Oğlumdu ve Şükrü Türen'in yönettiği Önce İnsan izleyiciyle buluşuyor.

Musahipzade Celal Sahnesi'nde Sabaha Az Kala, Çin Sabahta, Hürrem Sultan ve Gün Uzar Yüzyıl Olur isimli oyunlar devam ederken Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde Rustam İbrahimbekov'un yönettiği Arslana Benzer, Mazlum Kiper'in sahneye koyduğu Kadın ile Memur, Orhan Alkaya'nın rejisiyle Sersem Kocanın Kurnaz Karısı, Mustafa Avkıran'ın konuk yönetmen olarak sahneye koyduğu Troilos ile Kressida ve Mehmet Ulusoy'un yönettiği Woyzeck de izleyicisini bekliyor.

Gaziosmanpaşa Sahnesi'nde Derya Gülü, Gün Uzar Yüzyıl Olur, Pembe Konağın Gelinleri, Aşk-ı Memnu ve Hepsi Oğlumdu; Harbiye Cep Tiyatrosu'nda Kapıyı Aç, Kedi, Kendi Gök Kubbemiz ve Çin Sabahta izleyiciyle buluşuyor.