İsmet Küntay Ödülleri verildi

 
Tiyatro alanInda verilen ödülleri bu yıl “Hep Aşk Vardı”, Ayla Algan, Adnan Biricik aldılar.

“En İyi Oyun Ödülü”ne Yıldız Kenter, yazıp-yönettiği ve oynadığı “Hep Aşk Vardı” adlı oyunla layık görülürken, “En İyi Yönetmen Ödülü” Adana Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenen “Pazartesi Perşembe” adlı oyunuyla Ayşenil Şamlıoğlu’na verildi.

Geleneksel olarak düzenlenen “İsmet Küntay Ödülleri”, törenle sahiplerini buldu. Atatürk Kültür Merkezi Oda Tiyatrosu’ndaki törende konuşan Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Rahmi Dilligil, yerli eserlerin oynanmasına çok önem verdiklerini söyledi. Daha sonra 1999-2000 tiyatro dönemini kapsayan ödüllerin dağıtılmasına geçildi.
       Törende, “En İyi Oyun Ödülü”ne Yıldız Kenter, yazıp-yönettiği ve oynadığı “Hep Aşk Vardı” adlı oyunla layık görülürken, “En İyi Yönetmen Ödülü” Adana Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenen “Pazartesi Perşembe” adlı oyunuyla Ayşenil Şamlıoğlu’na verildi. “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”ne İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda Kenan Işık’ın yazıp-yönettiği “Aşk Hastası” oyunundaki rolüyle Ayla Algan değer görülürken, “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”nü ise İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenen “Güne Bakan Cam Kırıkları”ndaki rolüyle Adnan Biricik aldı.
       Yıldız Kenter ve Ayla Algan’ın ödüllerini İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Zafer Kayaokay aldı. Törende, Genel Müdür Rahmi Dilligil ile Bakırköy Belediye Başkanı Ahmet Bahadırlı’ya da sanata yaptıkları katkılardan dolayı birer ödül verildi. Ödül töreninin ardından, yazılışından 40 yıl sonra sahneye konulan Vüs’at O. Bener’in “Ihlamur Ağacı” adlı oyununun prömiyeri yapıldı.