İSTANBUL'DAN SANAT HABERLERİ

................... Sevgililer Günü'nde Babylon'da Ayhan Sicimoğlu ve grubu ''Las Estrallas'', latin müziklerini seslendirecekleri bir konser verecekler. 
Konser, Babylon Performans Merkezi'ndeki ''El Dia San Valentin'' başlığı altında düzenlenecek ve 14 Şubat günü saat 22.30'da başlayacak.
Aynı gün İstanbul Opera ve Balesi ''Fındıkkıran'' balesini, Şehir Tiyatroları Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi'nde ''Aşk-ı Memnu''yu sunarken, 15 Şubat'ta Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda Azerbaycan Devlet Opera ve Balesi ''Leyla ile Mecnun''u, İş Sanat Merkezi'nde de 17 Şubat'ta Hüseyin Likos ve Özlem Soydan ''Operalardan Aşk Şarkıları''nı sanatseverlerle buluşturacak.
Bu arada, Beşiktaş Kültür Merkezi ''Pazartesi Konserleri'' düzenlemeye başladı. Nisan Ayı'nın sonuna kadar devam etmesi ve Türk popunun nitelikli isimlerinin müzikseverlerle buluşturulması planlanan konserler kapsamında ilk olarak 12 Şubat'ta Levent Yüksel sahne alacak. Şubat Ayı'nın diğer konukları ise, Yeni Türkü, Moğollar ve Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu olacak. 
13 Şubat'ta Borusan Filarmoni Orkestrası Borusan Kültür Sanat Merkezi'nde Rudin, Dvorak ve Mendelsshon'un eserlerinden oluşan bir konser verirken, İstanbul Devlet Opera ve Balesi, 15 Şubat'ta ''Saraydan Kız Kaçırma'', 16 Şubat'ta ''Alman besteciler Konseri''ni AKM'de sunacak.
Akademi İstanbul Sineması'ndaki ''Film Şenliği'' başlıklı gösterimler kapsamında 16 Şubat'ta ''Büyük Lebowski'' gösterilirken, bu hafta vizyonun yenileri de Bruce Willis'in hoş komedisi ''İçimdeki Çocuk'' ve Nicolas Cage'in başrolünde oynadığı ''Aile Babası'' olacak. 


-WWW.DİGİTAL.GULDURU.COM- 

Bu haftanın tiyatro programına gelince, Ferhan Şensoy ve ekibi Ortaoyuncular'ın internet ve gelişen teknolojiyi hicvettikleri yeni oyunları ''Sahibinden Satılık Birinci El Ortaoyunu-www. Digital.gulduru.com''u bu akşamdan itibaren sahnelemeye başlayacaklar. 
Oyunda, Ortaoyuncular ekibinin yanı sıra, Derya-Ferhan Şensoy çiftinin küçük kızları Müjgan Ferhan ve Neriman Derya Şensoy da rol alıyor. Oyun, her Cuma, Cumartesi ve Pazar İstiklal Caddesi'ndeki Ses Tiyatrosu'nda izlenebilecek. 
5. Sokak Tiyatrosu'nun ''Ay Tedirginliği''adlı oyunu 10-24 Şubat tarihleri arasında İstanbul Sanat Merkezi'nde, ''Şehir Uykuda'' adlı oyun 13-20 Şubat tarihlerinde Babylon Performans Merkezi'nde, Bakırköy Belediye Tiyatroları'nın ''Mary Mary''si 15-16 Şubat'ta Yunus Emre Kültür Merkezi'nde izlenebilecek oyunlardan bazıları...