Ölü rolü için kuyruğa girdiler
 
Devlet Tiyatroları’nda sahnelenen “Ahududu” adlı eserdeki ‘ölü’ rolünü oynamak için 3 günde 100 kişi başvuru yaptı.  
'Ahududu' 1944 yılında "Arsenic and Old Lace" adıyla sinemada oynamıştı
   
15 Şubat —  Devlet Tiyatroları’nın “Ahududu” adlı yapıtındaki ölü rolü için adayların arandığı haberini duyanlar, adeta kuyruğa girdiler. “Gülmemesi, hareket etmemesi ve oyuncuların boyuna, posuna uygun olması” şartları aranan “ölü” rolü için 3 günde 100 kişi başvuruda bulundu.
         
  Başvuran kadın adayların “şanslarının olmadığını” vurgulayan yönetmen Hürol, “Onları üzülerek çağıramayacağız. Çünkü, bu rol erkek rolü zaten” diye konuştu.

         Ankara’nın yanı sıra Erdek, İstanbul, Malatya, Artvin, Gelibolu, Ağrı gibi yerlerden de Devlet Tiyatroları’nı “telefon bombardımanına tutan” adayların bir kısmı da, provaların devam ettiği Şinasi Sahnesi’ne giderek bizzat başvurdu. Biri genç, biri yaşlı olmak üzere 2 erkek adayın arandığı rol için 20’ye yakın kadın adayın da başvuruda bulunması dikkati çekti.
       Oyunun yönetmeni Ali Hürol, bu kadar çok başvuru olmasını şaşırtıcı bulduklarını, adaylar arasından rol için en uygun olan kişileri seçmek için çaba sarfettiklerini söyledi. Adayların seçimi için bir gün belirleyeceklerini ifade eden Hürol, “Biz, bir gün saptayacağız. Tiyatroya gelecekler, denemeye alınacaklar. Başvuranların arasında her meslek grubundan insanlar, hatta gazeteciler de var. Başvuran herkesin telefon numaraları alındı, en uygun adayı seçmeye çalışıyoruz” dedi. Başvuran kadın adayların “şanslarının olmadığını” vurgulayan Hürol, “Onları üzülerek çağıramayacağız. Çünkü, bu rol erkek rolü zaten” diye konuştu.
       Elçin Şanal ve Gülsen Tunççekiç’in başrolünde oynadığı eserin okuma provalarına 1 Şubat’ta başlandı. Ölü rolü için uygun adayların bulunmasının ardından bu kişilerin görev aldığı sahnelerin de provaları yapılacak.