MEL GIBSON , BU KEZ HAMLET'İ SAHNEYE KOYMAYA HAZIRLANIYOR

Mel Gibson, tiyatro yönetmenliğine soyundu.Sanatçı, Shakespeare'in ölümsüz yapıtı Hamlet'i Los Angeles'ta sahneye koyacak. Başrolde 'sabıkalı' aktör Robert Downey Jr.'ın oynayacağı Hamlet, bir aksilik olmazsa ocak ayında sahnelenmeye başlayacak.

Gibson ve Downey , 1990 yapımı Air America adlı filmde de birlikte oynamışlardın O zamandan beri yakın dost oldukları biliniyor. İşlediği narkotik suç nedeniyle bir süredir ceza evinde bulunan Downey Jr. özgürlüğüne kavuşur kavuşmaz eski dostuna jest yaparak Hamlet rolünü ona veren Gibson , dieğr roller için de Hoollywood'un gözde isimlerini düşünüyor. yapıtın okuma provaları 30 Eylül'de başlayacak.

İlk yönetmenlik denemesini 1993'te Yüzü Olmayan Adam (The Man Without a face) ile yapan Gibson , hem yönetip hem de baş rolünü aldığı bol Oscarlı Cesuryürek'ten(Braveheart) beri yönetmenlik yapmamıştı. Öte yandan Hamlet , Downey'in ilk Sheakespeare deneyimi olacak. Downey, 1996'da uyuşturucu ve alkol ile ilgili yasadışıişlere karıştığı için tutklanmış ve1997'de hüküm giymişti. Uyumsuz ve sorunlu biri olarak bilinen Downey, Chaplin'deki rolüyle Oscar'a aday olmuş, All McBeal'da da misafir oyuncu olarak ilgi çekmişti. Gibson ise Hamlet rolünü 1991'de yönettiği filmde oynamıştı.