Komedyen çift sahneye dönüyor.

   
(Ayakta duranlar) Ali Atik, İzeddin Çalışlar

(Oturanlar) Ayşegül Atik, Işıl Yücesoy

Ayşegül-Ali Atik çifti yıllar sonra “Gizli Bahçe” oyunuyla tiyatro sahnelerinde görünecekler.

Ayşegül Atik, kadınları ilgilendiren tek kişilik gösteride rol alacak. Oyunun galası 13 Kasım’da Şişli Tiyatrokare’de yapılacak. Oyunun yazarı İzeddin Çalışlar, yönetmeni ise Işıl Yücesoy.

İzleyicinin uzun yıllar önce TRT’de yayımlanan “önce alışveriş, sonra fiş” sloganlı uyarıcı skeçleriyle hatırladığı Ayşegül-Ali Atik çifti tiyatroya yeniden “Merhaba” dedi. Bir süre çocuk tiyatrosu yapan, daha sonra da gözden kaybolan çiftten, Ayşegül Atik, bu sefer büyükler için “Gizli Bahçe” adlı tek kişilik gösteride rol alacak.
       Oyunu tanıtmak amacıyla Beşiktaş La Maison Restoran’da düzenlenen basın toplantısında konuşan Ayşegül Atik, Ankara Devlet Tiyatrosu’ndan ayrıldığından beri yaklaşık 20 yıldır tiyatro yapmadığını ifade ederek, “O kaliteyi yakalayamayacağımı düşünmüştüm. Bu yüzden özel tiyatro yapma cesareti de hiç bulamadım” diye konuştu.
       Uzun bir aradan sonra tiyatroya dönmeyi “çok hoş bir duygu” olarak tanımlayan Atik, “Sanki hiç ara vermemiş gibiyim” dedi. Ayşegül Atik, oyun hakkında da şunları söyledi: “Kendimi bulduğum ve içinde kendimi rahat hissettiğim bir oyun. Yaş itibariyle benim gibi kadınların duygu fırtınalarını anlatıyor. Bizim yaşımızdaki kadınların duygularını çok güzel yakalamış bir oyun. Benimle rolüm arasında çok fark yok. Kadınların yakından ilgileneceği bir konu. Herkes kendinden bir parça bulacak.” Oyunu yazan İzzeddin Çalışlar da, bir kadının duygularını erkek olarak nasıl anlayıp ifade edebildiği sorusuyla çok karşılaştığını belirterek, “Cevabını ben de oturdum düşündüm. Kadınların hoşlanmayacağı bir cevap olacak ama onları anlamak çok da zor değil” diye konuştu. Oyunun Yönetmeni Işıl Yücesoy ise, oyunda iki kadın olarak çalışmanın verimli bir sonuç ortaya çıkardığını ifade etti. “Aynı yere baktık, aynı noktadan hareket ettik” diyen Yücesoy, kahramanın kadın olması nedeniyle oyunu yönetirken zorlanmadığını, çünkü tekstteki pek çok paragrafı zaten yaşamış olduğunu söyledi.

       
HÜLYA AVŞAR ESPRİSİ
       
       Ali Atik de, uzun yıllar sonra ara verdikleri tiyatroya yeniden başlamaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, oyunun şansının açık olması dileğinde bulundu. Atik, “Gizli Bahçe”nin prömiyerinin, 13 Kasım’da Şişli Tiyatrokare’de yapılacağını belirtti. Oyunun, yazarı, yönetmeni ve oyuncusuyla ekip olarak çok başarılı olduğunu ifade eden Atik, ancak yine de izleyicisiyle buluşamayacağı endişesini taşıdığını, çünkü günümüzde reklamın önemli olduğunu söyledi. Atik, “Galaya, bir sergi açıp Hülya Avşar’ı da çağırmayı düşünüyorum. Ama profesörle anlaşamadık” şeklinde espri yaptı.