Vizontele rekoru zorluyor
 
Geçtiğimiz hafta gösterime giren Yılmaz Erdoğan’ın filmi Vizontele ilk haftada 800 bin kişi tarafından izlendi.  
  “Vizontele” filmi izleyici rekorunu zorluyor... Türkiye çapında 90 sinemada birden gösterime girmesine rağmen gişe önlerinde uzun kuyruklar oluşturan “Vizontele”, gösteriminin ilk haftasında 800 bin kişi tarafından izlendi. Alınan habere göre, Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı, başrolünü oynadığı ve Ömer Faruk Sorak’la birlikte yönettiği, televizyon dizisi “Bir Demet Tiyatro”nun oyuncularının tümünün yanı sıra, Cem Yılmaz, Zeynep Tokuş gibi isimlerin de rol aldığı filmde, Anadolu’nun ücra bir kasabasındaki halkın televizyonla tanışması anlatılıyor. 2,5 milyon dolarlık bütçe ile şimdiye kadar çekilen Türk filmleri arasında en yüksek maliyetli film olan “Vizontele”, en çok izlenen Türk filmi rekorunu da göğüsleyecek gibi görünüyor.
       
       
iZLEYiCi KOMEDiYi SEViYOR
       
Türk sinemasında, “Eşkıya” ile başlayan parlama devam ederken, son olarak Gani Müjde’nin “Tükenmez Kalem Yazı Grubu”yla yazdığı ve yönettiği Mehmet Ali Erbil, Demet Şener, Cem Davran, Nurseli İdiz gibi ünlü isimleri biraraya getiren komedi filmi “Kahpe Bizans”, 2 milyon 501 bin kişi tarafından izlenerek gişe rekoru kırmış ve en çok izlenen Türk filmi olmuştu.
       Yine aynı türdeki “Vizontele”, Türkiye çapında 90 sinemada birden vizyona girmesine rağmen gişe önlerinde uzun kuyruklar oluşmasına yol açarken, izleyicinin komedi filmlerine olan ilgisinin halen devam ettiğini gösterdi.
       “Vizontele” ilk haftasında tam 800 bin izleyici sayısına ulaşarak, gösterimi süren diğer Türk filmlerine de açık fark attı. Öte yandan, vizyondaki diğer Türk filmlerinden Mehmet Ali Erbil ve Okan Bayülgen’li “Hemşo” ikinci haftasının sonunda 560 bin, ünlü komedi yıldızı Kemal Sunal’ın ölümü üzerine Uğur Yücel ile çekimlerine devam edilen ve beşinci haftasındaki “Balalayka” 385 bin, Sanem Çelik’in yer aldığı ve dördüncü haftasındaki “Filler ve Çimen” ise 90 bin kişi tarafından izlendi.